..............Vítejte ve světě kreativního tvoření.........

Listopad 2011Dekorace z růží, která vydrží!

17. listopadu 2011 v 8:00 | jitates |  Léto
Jedna růže, několik lístků, stuha a aranžovací hmota - tak málo vám stačí, abyste si vytvořili krásnou a originální dekoraci, která ozdobí nejen jídelní či konferenční stůl, ale zároveň se může stát i cenově přijatelným dárkem.


Čertovský věnec

15. listopadu 2011 v 10:13 | jitates |  Čert a Mikuláš
Je úplně jednoduchý, čistě přírodní a proto krásný. Vytvoříme si korpus ze šišek, ořechů a sušiny. Dozdobíme jej sušenými pomeranči, jablky, citrony a křížalami. Lepíme lepicí pistolí, nepoužíváme žádné dráty. Věnec můžeme doladit červeným kokosovým vláknem. Do středu věnce umístíme hlavu četra, kterou jsme si sami vyrobili nebo koupili v obchodě. Na spodní část věnce umístíme vycpaný větší pytlík a menší pytlíčky umístíme různě po věnci.


S těmito dekoracemi budete podzim milovat!

14. listopadu 2011 v 14:04 | jitates |  Podzim
Podzim přichází! A na mnohé padá období špatné nálady, depresí a únavy. Ale napadlo vás, proč je podzim označovaný za smutný, když mu vládnou příjemné a veselé barvy jako žlutá, oranžová či červená? Možná úsměv na vašich tvářích vyloudí dekorace, kterou si můžete z listů, plodů a květin vytvořit. Podívejte se!

Pár korun a chvilka času vám stačí k tomu, abyste si vytvořili krásné ozdoby na jídelní stůl, komodu i terasu. Potřebujete k tomu různě zbarvené listy, dýně, sušené plody nebo čerstvé řezané rostliny. A náš návod.

Nevyhazujte staré sklenice

Na podzimní dekorace lze využít i staré zavařovací sklenice. Potřebujete ještě různě zbarvené listy a přírodní provázek, kterým je ke sklu přichytíte. Dalším provázkem obtočíte závit a upevníte například na větev stromu, pergolu či zábradlí balkonu nad vámi. Prostor mezi nimi vyplňte zavěšenými nevyloupanými kaštany, nehezké uzlíky zakryjí větvičky zralého černého bezu.

Dušičkový věnec 2

9. listopadu 2011 v 20:43 | jitates |  Dušičky

BUDEME POTŘEBOVAT:
Materiál - slamněný korpus, větvičky chvoje (já použila jedly), stahovací mašly, stužka s nápisem "VZPOMÍNÁME", statice - tatarika, libovolné sušené květiny, borové šišky
Nářadí - zahradnické nůžky, zelený vázací drát, lepicí pistole