..............Vítejte ve světě kreativního tvoření.........

Dekorace z růží, která vydrží!

17. listopadu 2011 v 8:00 | jitates |  Léto
Jedna růže, několik lístků, stuha a aranžovací hmota - tak málo vám stačí, abyste si vytvořili krásnou a originální dekoraci, která ozdobí nejen jídelní či konferenční stůl, ale zároveň se může stát i cenově přijatelným dárkem.Do dekorací se hodí všechno

K aranžmá můžete použít květiny čerstvé, sušené nebo třeba stabilizované, jako jsou v našem případě. Na učení jsou ideální, neboť i když je budete mít delší dobu položené jen tak na stole, a nikoli ve vodě, nezvadnou.
Na dekoraci pak doporučuje šedou hmotu určenou na suché květiny; pokud budete pracovat s čerstvými květinami, kupte si zelenou.


Jak na to?

Na začátek zkuste jednoduché aranžmá s jednou růží.
Připravte si: Květ růže, několik zelených lístků, váleček aranžovací hmoty 8 x 5 centimetrů (tento rozměr se přímo prodává zhruba za desetikorunu), stuhu širokou 5 centimetrů, špendlíky obyčejné i ozdobné a nůžky.

Postup: Ustřihněte si mašli, ta by měla být zhruba o dva centimetry delší než je průměr, abyste mohli založit otřepaný konec. Stuhu přichyťte špendlíčky k hmotě, obtočte, založte a druhý konec připíchněte dvěma ozdobnými špendlíky, jejichž hlavičky připomínají korálky. Není je proto třeba zakrývat. Doprostřed hmoty zapíchněte hlavičku růže, měla by barevně ladit s mašlí, kolem dokola naaranžujte zelené lístky tak, aby nikde neprosvítala šedá hmota. Dekoraci ještě můžete dozdobit jemnou mašličkou nebo nechat jen takto. A je hotovo.


Pokud se vám to zdálo snadné, zde jsou tipy na další dekorace!

Další dekorace s jednou růží

1. dekorace: V jednoduchosti je krása - do malých sklenek na tvrdý alkohol dejte na dno mech a přidejte hlavičku růže. Pohrát si můžete s barvami. Jen na vás záleží, zda zvolíte jeden odstín, nebo celou škálu barev, kterou růže nabízejí.
2. dekorace: Misku ve tvaru loďky vyplnila jedna hlavička růže, kolem dokola zamotaná takzvaná medvědí tráva a celou dekoraci vyplňují drobné kamínky.
3. dekorace: Zbývá vám doma jedna sklenička, ke které nemáte žádné jiné do sady? Na dno nasypejte bílé oblázky, přidejte hlavičku květiny a kolem dokola zatočte medvědí trávu.
4. dekorace: Kolem šedého válečku z aranžovací hmoty obtočte stuhu, doprostřed zapíchněte hlavičku růže a kolem naaranžujete barevně sladěný sisal, nakonec dozdobte lístky a zapíchnete ptačí pírko.

Tipy pro ty náročnější

Pokud jste si poradili s jednoduchými dekoracemi, zkuste i ty náročnější s více květy. Zde je opět několik z nich pro inspiraci.
1. tip: Základem tohoto aranžmá je obyčejný květník, který opět vyplníte šedou aranžovací hmotou, doprostřed zapíchněte jednu hlavičku růže a kolem dokola přidejte dalších sedm. Ozdoba vepředu je splývající amarantus.
2. tip: Na dno misky přilepte tavnou pistolí čtyři lístky, pak kolem nich zatočte a opět přilepte sloní trávu. Doprostřed přijdou čtyři hlavičky růže a zbytek vyplňte závojem.
3. tip: Základem této dekorace je podlouhlá miska na olivy, do níž jste umístili pět hlaviček růže, takzvaný nevěstin závoj, a to vše jste zasypali dekoračním pískem. Jednoduché a krásné, že?
4. tip: Základem této dekorace je podlouhlá miska na olivy, do níž jste umístili pět hlaviček růže, takzvaný nevěstin závoj, a to vše jste zasypali dekoračním pískem. Jednoduché a krásné, že?
5. tip: Vhodnou dekorační rostlinou je také bambus. Nízkou misku zakryjte mechem. V místě, kde bude aranžmá, pod něj dejte kousek hmoty, ať je vysoký bambus stabilní. Osm až deset bambusových stvolů svažte mašlí, můžete je k sobě i přilepit tavným lepidlem a aranžovací pistolí. Tou také připevněte hlavičku růže na jeden ze stvolů. Další dejte před bambus a dozdobte bílými oblázky.
Zdroj: Magdaléna Krajmerová ZDE.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jůjinka Jůjinka | Web | 17. listopadu 2011 v 19:04 | Reagovat

Moc pěkné a zajímavé dekorace.

2 Any :) Any :) | Web | 18. listopadu 2011 v 15:38 | Reagovat

Jéé ty jsou úžasné. Šikovné ručičky. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama