..............Vítejte ve světě kreativního tvoření.........

Vůně jara v zimě

3. ledna 2012 v 21:59 | Jitule |  Jaro
Leden je krom začátku nového roku také obdobím, kdy začínáme toužit po jaru. Krásné Vánoční dekorace z bytu nenávratně zmizely a interiér se zdá být trochu fádní. Dlouhé zimní večery, šedá obloha a vytrvalý zima už ve většině z nás budí touhu po teplu a sluníčku, po dnech plných barev a vůní. A právě pro tento čas jsou nejvhodnějším povzbuzením a také ozvláštněním interiéru hrnkové i řezané květinové dekorace.
A protože mluvíme o jaru - zastavme se na skok u jednoho z poslů jara - hyacintu, je to cibulovina, která stojí za bližší pozornost. Kromě široké škály barev od bílé až po tmavě modrou (běžně již jsou k mání i květy smetanové a žluté) tato květina pronikavě voní.


Mimochodem tato její přednost je zároveň i malou "slabostí" - hyacinty není vhodné umisťovat do ložnice - pronikavá vůně v malém prostoru může způsobit i bolesti hlavy. Díky velkému množství barev můžeme vybrat vhodnou květinu do každého interiéru a sladit jí s vybavením. Velmi působivé jsou také kombinace květů do několika barevných odstínů. Nesmíme ale nikdy zapomenout také na sladění květináče s celou dekorací.


Chceme-li navodit romantickou něžnou atmosféru - vybereme světlejší pastelové odstíny květů - velmi působivá je kombinace růžových a bílých, nebo smetanových odstínů. Naopak temně modré, fialové květy kombinované s ostře žlutými rozhodně upoutají pozornost a budou působit velmi dominantně. Tmavší odstíny se také lépe hodí do pánských pokojů a pracoven.


Veselý rozverný dojem dosáhneme sesazením většího množství barev do skupiny. Hitem poslední doby pak je aranžmá v průhledné nádobě, ve které vynikne struktura rostliny včetně její kořenové části. Řezaná či hrnková kvetoucí rostlina by v interiéru rozhodně neměla chybět. Zejména v mrazivých dnech do něho vnáší příslib blížícího se jara.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Say... Say... | Web | 3. ledna 2012 v 22:05 | Reagovat

ps:
http://sayrinka.blog.cz/1201/somb-prihlasky#pridat-komentar
je o co hrát :)
PS2: áá promiin že to píšu tady :( ale vážně vážně jsem nenašla Rubriku reklamy :(

2 Lucie Lucie | Web | 5. ledna 2012 v 21:13 | Reagovat

Těším se na jaro a rozkvetlé stromy, louky, květiny... :-) Hyacinty si každoročně zdobíme náš interiér, jsou nádherné. Když odkvetou, necháme cibuli vyschnout a na podzim ji zasadíme do záhonu, a tak se nám hyacinty množí i na zahradě :-) :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama